Site Hakkında

1 Temmuz 2004 tarihinde www.hassa.tr.gs olarak yayın hayatına başlayan sitemiz teknik nedenlerden dolayı www.hassa1.com olarak devam etmiştir..

Daha sonra Hassahaber.net olarak Hassalıların haber alma ihtiyaçlarını yerine getirmek için çaba göstermiş, editörümüzün Hassa dışında görev yapıyor olmasından dolayı, Hassa’da yaşayanların da sahip çıkmaması nedeniyle 1 yıl sonra yayın hayatına www.hassa.biz.tr olarak devam etmiştir.
Sitemizde tarih, coğrafya ve Hassa’ya özgün diğer konularda bilgiler bulacaksınız.


Site Kurucusu


Ali Coşkuner

Ali COŞKUNER

02.03.1960 tarihinde Hassa’da doğdu. Çocukluğu Nur Dağlarının sarp yamaçları ve derin vadileri arasında geçti. Yüksek öğrenim için 1981 yılında Hassa’dan ayrıldıktan sonra 1995 yılında Hassa’ya döndü. 2002 yılından bu yana Hassa dışında yaşamaktadır.

Sırasıyla Dedemli Köyü İlkokulu, Hassa Lisesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya bölümünde okudu. Kızılüzüm Ortaokulu, Gediz İmam Hatip Lisesi, Elbistan Mükrimin Halil Lisesi, Elbistan Atatürk İlköğretim Okulu, Hassa Ardıçlı Ortaokulu ve Hassa Lisesi’nde Coğrafya öğretmenliği yaptı. Hassa Lisesi Coğrafya öğretmenliği yaptığı sırada Hassa Tarihini Araştırma Komisyonu’nda görev aldı. Görevini başarıyla yaparak yazılan metin Hassa Kaymakamlığı’na sunuldu. Metinde, Hassa Kaymakamlığı tarafından yaptırılan değişiklikleri kabullenemedi. Bunun üzerine basılan kitaba ismini yazdırmadı.

24.07.2002 Tarihinde Emirdağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak yeni bir göreve başladı. Nezaketten taviz vermedi.

13 Aralık 2002 Tarihinde Emirdağ Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi. Görevi boyunca en büyük gayreti Kurumun iç huzuru ve çalışma ortamının düzeltilmesi oldu. Eğitim çalışanları arasında güven ortamı oluşturdu.

Milli Eğitim Bakanlığının Yayınladığı “herkes yerine” genelgesinin Danıştay tarafından iptal edilmesi ile 04 07.2003 tarihinde ilçe milli eğitim müdürlüğü görevinden ayrıldı.

2006-2014 yılları arasında Mardin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

21.07.2014 tarihinden itibaren Gaziantep ilinde eğitim uzmanı olarak görev yapmaktadır. Erozyonla mücadele formatörüdür. Evli ve üç çocuk babasıdır.